افتتاح فاز دوم پتروشیمی کاویان : تبلور نقش بانک صنعت و معدن در توسعه صنعتی کشور در دوران دولت تدبیر و امید

فاز دوم پتروشیمی كاویان با تسهیلات بانك صنعت و معدن و با ظرفیت تولید سالانه یك میلیون تن محصول پتروشیمی(اتیلن)، با حضور رئیس جمهوری در عسلویه به بهره برداری رسید .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانك صنعت و معدن با آغاز بهره برداری از فاز دوم این مركز پتروشیمی ،ظرفیت تولید پتروشیمی كاویان سالانه به 2 میلیون تن اتیلن افزایش یافته است .
برای افتتاح فاز دوم این مجتمع ، مبلغ 389 میلیون دلار تسهیلات مالی توسط این بانك تامین مالی شده كه در نتیجه آن برای تعداد یكهزار و 550 نفر اشتغال ایجاد شده است.
رئیس جمهوری در زمان حضور در عسلویه طی نشستی با حضور وزیر نفت ،وزیر ضنعت و معدن وتجارت ،نمایندگان مجلس شورای اسلامی ،مدیران و مهندسان اجرای طرح های پتروشیمی در فاز دوم منطقه عسلویه ، ضمن استماع گزارش آنان، روند اجرای این طرح ها و چگونگی و میزان تولید محصولات این مجموعه ها و نیز برنامه ریزی ها برای توسعه و ایجاد فازهای جدید درمنطقه را مورد بررسی قرارداد.
فاز دوم پتروشیمی كاویان به عنوان بزرگترین تولید كننده اتیلن منطقه خاورمیانه از ظرفیت تولید سالانه بیش از یك میلیون تن اتیلن برخوردار بوده كه با بهره برداری رسمی از این واحد، خوراك مورد نیاز طرح های مسیرخط لوله اتیلن غرب همچون مجتمع های پتروشیمی كردستان،لرستان،مهاباد،پلی اتیلن ایلام و .. تامین خواهد شد
گفتنی است در دوران دولت تدبیر و امید تعداد 3 طرح پتروشیمی كاویان، لرستان و مهاباد با تسهیلات بانك صنعت و معدن به بهره برداری رسیده ، چهار طرح پتروشیمی مسجد سلیمان، ایلام، هنگام و بوشهر در حال اجرا بوده و تسهیلات طرح آدیش جنوبی نیز به تصویب رسیده است كه جمع تسهیلات طرح‏های یادشده به 2 هزار و 261 میلیون یورو می‏رسد و در مجموع برای 6 هزار و 117 نفر شغل ایجاد می‏كنند.

تاریخ انتشار: 29 / 01 / 96