.
مسئولیت اجتماعی

بانک صنعت و معدن به عنوان تنها بانک توسعه ای تخصصی بخش صنعت و معدن کشور ماموریت تامین مالی طرح های کوچک ، متوسط و بزرگ صنعتی و معدنی کشورمان را بر عهده دارد. این بانک علاوه بر این ماموریت خطیر که ضامن توسعه ای پایدار در میهن است همواره برای خود مسئولیتی اجتماعی نیز قائل بوده و تلاش کرده است تا در بهبود ابعاد دیگر زندگی مردم نیز بکوشد. مسئولیت اجتماعی مجموعه وظایف و تعهداتی است که سازمان بایستی در جهت حفظ، مراقبت و کمک به جامعه ای که در آن فعالیت می‏کند، انجام دهد. از جمله مهمترین اقدامات بانک در این زمینه به شرح موارد زیر می‏باشد.

تخصیص تسهیلات ٩٠ میلیون یورویی بانک صنعت و معدن برای احداث عظیم‌ترین بیمارستان و مرکز مغز و اعصاب ایران

بانک صنعت و معدن در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود ضمن اعطای تسهیلات برای احداث بیمارستان تخصصی مغز و اعصاب پروفسور سمیعی گامی موثر برای تحقق بهتر و سریعتر این مهم برداشته است. ایرانیان با استقرار و راه‌اندازی این بیمارستان به وجود چنین مرکزی در کشورشان افتخار خواهند کرد.
علی اشرف افخمی مدیرعامل بانک صنعت و معدن، در دیدار با پروفسور مجید سمیعی، چهره ماندگار ایران ، اولین جراح میکروسکپی مغز و مبدع جراحی قاعده جمجمه در ایران از پروژه عظیم بیمارستانی و مرکز مغز و اعصاب ایران بازدیدکردند. وی با اعلام خبر تخصیص تسهیلات ٩٠ میلیون یورویی بانک صنعت و معدن برای احداث این بیمارستان ابراز امیدواری کرد که طرح مزبور هر چه زودتر به پایان رسیده و مورد استفاده مردم کشورمان قرارگیرد.
پروفسور سمیعی نیز ضمن ابراز خرسندی از اقدامات بانک صنعت و معدن برای تأمین مالی طرح یاد شده مرکز تحقیقاتی و بیمارستانی مذکور را از خدمات ماندگار این بانک توصیف کرد.
گفتنی است عملیات اجرایی ساخت مرکز تحقیقات علوم مغز و اعصاب ایران از اردیبهشت سال ١٣٨٩ آغاز شده و در حال حاضر بخشی از این طرح با زیربنای ٧٩ هزار مترمربع و ١٤ اتاق عمل بسیار پیشرفته جراحی مغز و اعصاب در ١١ طبقه در غرب تهران ساخته شده است .
این مرکز دو برابر مرکز مغزو اعصاب موجود در هانوفر کشور آلمان بوده و به پیشرفته ترین تجهیزات علمی و تحقیقاتی مجهز خواهد بود.

مدرسه شهدای بانک صنعت و معدن

مدرسه راهنمایی شهدای صنعت و معدن در سال ١٣٦٩ در زمینی به مساحت ٣٢٠٠ متر مربع، در شهرک مسعودیه منطقه ١٥ تهران احداث شده و همه ساله بیش از ٤٠٠ دانش آموز در آن به تحصیل مشغولند. این مدرسه که اخیرا به سطح دبیرستان ارتقا یافته ٦ کلاس هفتم و ٦ کلاس هشتم را در خود جای داده که از محیطی مذهبی برخوردار بوده و دانش آموزان در آن با بهره مندی از فرهنگ اسلامی رشد می‏کنند و آماده می‏شوند تا با دو بال دین و دانش در آسمان خدمت به مردم و میهن اسلامی به پرواز درآیند.

تشکیل کمپین صرفه‌جویی درمصرف آب

با عنایت به بحران کم آبی در کشور که نیازمند مساعدت جمعی کلیه اقشار جامعه در مصرف بهینه آب به منظور حفظ و پایندگی منابع آب موجود می‏باشد بانک صنعت و معدن اقدام به تشکیل کمپین صرفه‌جویی درمصرف آب نموده است.
 


 

.تهـران، خیابان ولیعصر، بالاتر از تقاطع چمران، شماره 2917

.22029811-19

.1965643511

.info[@]bim.ir

.19615-314

.

تمام حقوق براي بانك صنعت معدن محفوظ مي باشد.