.

تضمین تعهد خریداران کالای واسطه ای از مشتریان

مشتریانی که قصد خرید کالا بعنوان مواد اولیه برای واحدهای تولیدی و صنعتی خود را دارند، به جای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش از بانک صنعت و معدن، می توانند کالای مورد نظر را به صورت نسیه از فروشندگان درج شده در این لیست خریداری نمایند. در لیست مذکور مهلت زمانی تسویه حساب با فروشنده کالا نیز قید شده است. خریداران این کالاها می توانند در صورت لزوم با ارائه وثایق، از ضمانتنامه تعهد پرداخت بانک صنعت و معدن به نفع فروشندگان استفاده نمایند. مزیت قابل توجه روش مذکور این است که هزینه های تامین مالی خریدار کالا کاهش می یابد. بدیهی است در سیستم بانکی کارمزد اخذ ضمانتنامه بسیار پایین تر از سود تسهیلات سرمایه در گردش می باشد.

ضوابط (در صورت نیاز به استفاده از خدمات ضمانتنامه)

  • بانک به موضوعات نحوه تعامل خریدار و فروشنده ورود پیدا نمی کند و تنها بازپرداخت نهایی در تاریخ توافق شده را تضمین خواهد نمود. بعنوان مثال قیمت کالا، نحوه، زمان و محل تحویل کالا، کیفیت کالا، تحقق یا عدم تحقق پیش پرداخت احتمالی و .... می بایست رأساً توسط خریدار و فروشنده بررسی و توافق شود و بانک در قبال آن مسئولیتی نخواهد داشت.
  • خریدار می بایست از قبل در بانک حساب داشته و یا با رعایت قوانین و مقررات مرتبط در بانک افتتاح حساب نماید.
  • خریدار نباید دارای بدهی غیرجاری یا چک برگشتی در سیستم بانکی باشد.
  • پرداخت کارمزد صدور ضمانتنامه بر عهده خریدار کالا می باشد.
  • خریدار و فروشنده نباید ذینفع واحد باشند.
  • هر دو واحد تولیدی- صنعتی خریدار و فروشنده باید دایر و فعال باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به نزدیکترین شعبه بانک صنعت و معدن مراجعه فرمائید. جهت آگاهی از نشانی شعب بانک صنعت و معدن اینجا کلیک کنید.

.تهـران، خیابان ولیعصر، بالاتر از تقاطع چمران، شماره 2917

.22029811-19

.1965643511

.info[@]bim.ir

.19615-314

.

تمام حقوق براي بانك صنعت معدن محفوظ مي باشد.