جمعه, 28 خرداد 1400
پلیس فتا
اینترنت بانک
  • ساعت : ۱۱:۲۹:۲۶
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ 
با تسهيلات 185 ميليارد ريالي بانك صنعت و معدن و با حضور وزير صمت؛
طرح توسعه شركت فرش ستاره افشار میاندوآب در آذربایجان غربی افتتاح شد
با حضور رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت طرح توسعه شرکت فرش ستاره افشار میاندوآب با تسهیلات 185 میلیارد ریالي بانک صنعت و معدن در استان آذربایجان غربی افتتاح شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن، وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازديد از شرکت تولیدی فرش صنعتی افشار زرینه و ستاره افشار میاندوآب‌ اظهار داشت: ظرفيت تولید فرش صنعتی در کشور طی ۱۰ سال گذشته ۲.۵ برابر شده و از ۵۲ میلیون مترمربع به ۱۴۲ میلیون مترمربع رسیده است.
رزم حسینی با بیان اینکه فرش ماشینی یک کالای کاملا صادرات محور و بومی است، بيان داشت: حدود هزار واحد صنعتی در این زمینه در کشور وجود دارد که در سه شیفت کاری هم اکنون فعالیت کرده و زمینه اشتغال خوبی را در کشور فراهم کرده اند.
وی با بیان اینکه همه این واحدها تولیدات خود را صادر هم می‌کنند، افزود: صادرات فرش در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن ۲۶ درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینکه آذربایجان‌غربی در حوزه صنایع و معادن پیشرفت قابل توجهی دارد، اظهار داشت: میاندوآب در عرصه تولید صنعت فرش فعال و حرف های زیادی برای گفتن دارد.
وی با اشاره به دغدغه های کارآفرینان و فعالان فرش صنعتی در رابطه با رفع تعهدات ارزی نیز گفت: پس از آبان ماه سال گذشته در راستای مصوبات وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین ستاد اقتصادی، تمامي صادر کنندگان که تعهد ارزی و یا پرونده قضایی تا سال ۱۳۹۷ داشتند، ملزم شدند از محل واردات و صادرات خود، واردات انجام دهند و یا آن را به دیگران واگذار کنند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V6.0.4.0