عناوین کسب شده از سال 1392 تا سال 1400

1-انتخاب بانك صنعت و معدن به عنوان يكي از صد شركت برتر توسط سازمان مديريت صنعتي 
2-كسب جايزه در بخش توسعه صنايع كوچك و متوسط از موسسه ادفياپ
3-كسب مقام نخست در ميان بانكهاي دولتي كشور در سال 2013ميلادي توسط مجله بنكر
4- تجديد گواهينامه سيستم مديريت كيفيت  ISO9001:2008  توسط مميزان شركت گواهي دهنده S.G.S
5- انعقاد قرارداد عامليت بين بانك صنعت و معدن و صندوق توسعه ملي براي پرداخت تسهيلات به صنايع كشور
7- قدرداني از بانك در خصوص گشايش اعتبار طرح هاي فولادي( فولاد سپيد دشت و فولات قائنات) از سوي مقامات اقتصادي و اجرائي كشور
8- تقدير از بانك در خصوص عدم مغايرت خلاصه دفتر كل با سامانه بانك جامع مشتريان توسط وزارت امور اقتصادي و دارايي
9- انتخاب شركت سرمايه گذاري صنايع شيميائي ايران كه از شركتهاي تحت پوشش بانك ميباشد به عنوان صادركننده برگزيده استان اصفهان
10-كسب جايزه تخصصي دستيابي به عرصه‌هاي نوين خلاقيت، نوآوري و كيفيت در همايش و مراسم ويژه سازمان مديريت و مشاوره فرانسوي Other Ways)) در شهر رم – ايتاليا 
11-كسب جايزه سال 2014ميلادي موسسه ادفياپ در بخش توسعه صنايع كوچك و متوسط
 12-انعقاد قرارداد عامليت بين بانك صنعت و معدن و صندوق توسعه ملي براي پرداخت تسهيلات به صنايع مناطق كمتر برخوردار 
13-تجديد گواهينامه سيستم مديريت كيفت توسط شركت S.G.S
14-كسب رتبه 46 درميان 100شركت برتر كشور براساس رتبه بندي سازمان مديريت صنعتي
15-دريافت نشان زرين مديريت برتر بانكداري در اجلاس معتبرترين شركتها و سازمانهاي ايراني
16-اخذ رتبه اعتباري كشوري ( BB-)  از موسسه  CAPITAL INTELLIGENCE
17-دريافت جايزه سال 2016موسسه ادفياپ به خاطر فعاليت در زمينه حمايت از محيط زيست و دستيابي به توسعه‌اي پايدار
18-دريافت لوح تقدير كنفرانس ملي كارآفريني، توليد ملي و رونق اقتصادي از اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران
19-دريافت لوح تقدير ارائه تجربه برتر در محور نوآوري، در خصوص "حمايت از كسب و كارهاي نوپا در بخش صنعت ومعدن" از جشنواره سازمانهاي دانشي برتر (MAKE )
20- دريافت نشان استقامت ملي از اجلاس سران و مديران معتبرترين شركتها و سازمانهاي عالي رتبه ايراني
21-دريافت نشان عالي مدير شايسته ملي از اجلاس سراسري مديران شايسته ملي
22-دريافت نشان زرين موثرترين مديريت روابط عمومي و ارتباطات در جشنواره ستارگان روابط عمومي
23-اخذ رتبه اعتباري كشوري ( BB-)  از موسسه  CAPITAL INTELLIGENCE
24-دريافت جايزه سال 2017 موسسه ادفياپ به خاطر فعاليت در زمينه حمايت از محيط زيست و دستيابي به توسعه‌اي پايدار
25- جايگاه ممتاز بانك در بين 100بانك و موسسه تامين مالي اسلامي در سال 2016
26-تمديد گواهينامه سيستم مديريت كيفيت ISO 9001 با نسخه جديد استاندارد
27- اخذ رتبه AA+ براي توانايي مالي بلند مدت، چشم انداز مالي و اعتباري پايدار و باثبات و رتبه A1+ براي توانايي مالي كوتاه مدت در زمينه توانمندي اعتباري  در سطح ملي بر اساس گزارش موسسه رتبه بندي  اعتباري CAPITAL INTELLIGENC
28-پرداخت بدهي هاي معوق كشور به بيمه هاي هرمس آلمان و ساچه ايتاليا و بهبود رتبه ايران در بازار پولي و مالي جهان
29-پيشگام در واگذاري سهام شركتهاي تحت پوشش به بخش خصوصي
30-دريافت نشان ملي سودآورترين و پربازده ترين بانك در اقتصاد ايران، جايزه ملي سرآمدان اقتصاد ايران درصنعت بانكداري و نشان برترين اعتماد، صداقت و امانتداري در صنعت بانكداري 
31-دريافت جايزه سال 2017 موسسه ادفياپ بابت تامين مالي سه پروژه زيرساختي توسعه صنعتي (نيروگاه ماهتاب كهنوج، پتروشيمي ايلام و توليد انرژي خورشيدي زاهدان)
32-دريافت جايزه ويژه نشان شايستگي موسسه ادفياپ به دليل اثر توسعه اي پروژه زيرساختي (نيروگاه تامين و توزيع آب سازه سازان) كشور
33-دريافت تنديس و لوح ششمين دوره جايزه مديريت سلامت اداري با رويكرد معرفي تجارب موفق
34-كسب مقام سوم تيمي رويداد استارتاژ ويكند-تهران بلاكچين در دانشگاه صنعتي اميركبير
35-كسب بالاترين امتياز در ارزيابي قانون حمايت از مصرف‌كنندگان در سطح استاني كشوري
36- تمديد گواهينامه انطباق سيستم مديريت كيفيت بانك با 2015 ISO 9001  توسط شركت  TUV-NORD
37-كسب رتبه برتر توسط شعب بانك (استان مازندران، ايلام و خوزستان) در جشنواره شهيدرجايي كه به منظور گراميداشت هفته دولت و تقدير از تلاشگران عرصه خدمت به مردم شريف ايران اسلامي برگزار مي‌شود.
38- كسب رتبه اول بانك صنعت ومعدن در پرداخت تسهيلات از محل تبصره 18
39- كسب رتبه دوم بانكداري ديجيتال در بين بانك هاي ارزيابي شده توسط وزارت اموراقتصادي و دارائي
40- رونمايي از 8 سرويس و خدمت جديد بانكداري ديجيتال
41- امضاء تفاهم نامه با دانشگاه اميركبير ودانشگاه صنعتي شريف جهت استفاده از دانش و فناوري روز در حوزه‌هاي مبتني بر فناوري اطلاعات و ارتباطات
42- تمركز و توجه ويژه به پرداخت تسهيلات به شركت هاي دانش بنيان

دریافت جایزه سال 2016 موسسه ادفیاپ ADFIAP

جایزه سال ٢٠١٦ موسسه ادفیاپ به خاطر فعالیت در زمینه حمایت از محیط زیست و دستیابی به توسعه ای پایدار در راستای این پروژه سبز دریافت گردیده است.

دریافت لوح تقدیر کنفرانس ملی کارآفرینی، تولید ملی و رونق اقتصادی

لوح تقدیرکنفرانس ملی کارآفرینی، تولید ملی و رونق اقتصادی توسط رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران طی مراسمی به بانک صنعت و معدن اهدا شد.

 

دریافت لوح تقدیر ارائه تجربه برتر در زمینه نوآوری

بانک صنعت و معدن در پنجمین جشنواره سازمان‌های دانشی برتر (MAKE) در محور نوآوری، تجربه بانک در خصوص"حمایت از کسب و کارهای نوپا در بخش صنعت و معدن" در میان سازمان‌های شرکت‌کننده داخلی در این جشنواره به لوح تقدیر دست یافت.

 

دریافت نشان استقامت ملّی

بانک صنعت و معدن در چهاردهمین اجلاس سران و مدیران معتبرترین شرکت‌ها و سازمان‌های عالی رتبه ایرانی نشان استقامت ملی دریافت کرد.

 

دریافت نشان عالی مدیر شایسته ملی

در دومین اجلاس سراسری مدیران شایسته ملی، با شعار استقرار نظام شایستگی در سازمان‌ها، رهبری و رفتار سازمانی، مدیریت صنعت و تجارت در شرایط متفاوت زمانی و اقتصادی و همچنین بررسی تجارب مدیریتی با حضور مدیران کلیه بنگاه های اقتصادی، موسسات و نهادهای مالی از جمله بانک‌ها نشان عالی مدیر شایسته ملی به بانک صنعت و معدن اهدا شد.

 

دریافت نشان زرین مؤثرترین مدیریت روابط عمومی و ارتباطات

به پاس تلاش‌های مستمر در عرصه اطلاع‌رسانی، نشان زرین مؤثرترین مدیریت روابط عمومی و ارتباطات به این بانک اهدا شد. هـمـچـنین در جشنواره سـتارگان روابط عمومی نیز با انتخاب هیأت داوران، لوح افتخار ستارگان روابط عمومی در سال ١٣٩٤ به مدیر امور مشتریان و روابط عمومی این بانک اختصاص یافت.

عناوین کسب شده در سال ٩٣

کسب جایزه تخصصی دستیابی به عرصه‌های نوین خلاقیت

به دنبال برگزاری همایش و مراسم ویژه سازمان مدیریت و مشاوره فرانسوی (Other Ways) جایزه تخصصی دستیابی به عرصه‌های نوین خلاقیت، نوآوری و کیفیت به بانک صنعت ومعدن اعطا شد.در این مراسم که در نخستین روزهای تیر ماه سال جاری در شهر رم، پایتخت ایتالیا برگزار شد از ٤٠ سازمان برتر دنیا از ٢٥ کشور جهان، به خاطر توجه ویژه به کیفیت ارائة خدمات و پایبندی به اصول حرفه‌ای کسب و کار و همچنین به کارگیری خلاقیت و نوآوری با اهدای جایزه و لوح تقدیر قدردانی به عمل آمد.بانک صنعت و معدن به عنوان تنها نماینده و سازمان برتر از جمهوری اسلامی ایران در این همایش حضور یافت. 

تعیین درجه اعتبار مالی ایران توسط شرکت بین المللی Capital Intelligence(CI)

 

شرکت بین‌المللی رتبه‌بندی اعتبار مالی Capital Intelligence (CI)، در پایگاه اینرنتی خود رسما اعلام نمود که درجه اعتبار مالی کوتاه و بلندمدت کشور جمهوری اسلامی ایران به ترتیب معادل B و B تعیین گردیده است. این درجه اعتبار مالی، ریسک کوتاه و بلندمدت اوراق بهادار دولت جمهوری اسلامی ایران را در سطح بین‌المللی در رده متوسط تعیین نموده که در مقایسه با دیگر کشورهای در حال توسعه رتبه مناسبی تلقی می‌گردد. شایان ذکر است که درجه‌بندی اخیر این شرکت در مورد ایران توسط بانک جهانی نیز تایید و اعلام گردیده است.
با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد کشور و تحریم‌های صورت گرفته در چند سال گذشته، این واقعه از دید بین‌المللی بعنوان یک پیام اقتصادی مثبت، امیدوار کننده و با ارزش نسبت به آینده اقتصاد ایران تلقی می‌گردد.

کسب جایزه در بخش توسعه صنایع کوچک و متوسط از موسسه ادفیاپ

بانک صنعت و معدن جایزه سال ٢٠١٤ میلادی مـؤسسه ادفیاپ در بـخش توسـعـه بـنگاه‌های کوچک و مـتوسط (SME) را به خود اختصاص داد.
یادآور می‌شود بانک صنعت و معدن دریافت جوایز سال‌های ٢٠٠٧ ، ٢٠٠٨ و ٢٠١٢ میلادی این مؤسسه را در بخش‌های «توسعه زیرساخت‌ها»، « توسعه اقتصادی » و همچنین «نشان تقدیر توسعه منابع انسانی» در کارنامه خود داشته و در سال گذشته نیز موفق به دریافت لوح افتخار سال ٢٠١٣ این مؤسسه در بخش تأمین مالی توسعه‌ای بنگاه‌های کوچک و متوسط شده است

 

انعقاد قرارداد عاملیت بین بانک صنعت و معدن و صندوق توسعه ملی

در خرداد ماه سال جاری قـرارداد عـامـلیـت ریالی برای پرداخت مـبـلغ ٥,٠٠٠ میلیارد ریال تسهیلات به صنایع کشور بین بانک صنعت و معدن و صندوق توسعه ملی منعقد گردید. موضوع این قرارداد عبارت است از پذیرش، ارزیابی و اعطای تسهیلات به متقاضیان در قالب عقود اسلامی، از محل منابع صندوق به طرح‌ها و فعالیت‌های دارای توجیه در بخش صنعت و معدن.

 

ملاقات مدیرعامل بانک صنعت و معدن با هیأت‌های عالی رتبه دو کشور چین و آلمان

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن با هیأت عالی رتبه شرکت مهندسی صنعتی ماشین‌آلات ملی چین به سرپرستی آقای هوانگ فووی دیدار و گفتگو کرد.در این دیدار مهندس افخمی با بیان شرایط مناسب اقتصادی کشورمان برای یک همکاری سازنده، زمینه‌های فعالیت بانک صنعت و معدن و عملکردها و موفـقیت‌های این بانک در زمـینه تـوسـعه صنعتی و اقتصادی میهن اسلامی را برای ایشان تشریح کرد.
                                      

همچنین هیأتی بلند پایه از مدیران شرکت های آلمانی فعال در زمینه های انرژی، صنعت، معدن و فناوری اطلاعات با مدیرعامل بانک صنعت و معدن دیدار کردند.رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل بانک صنعت و معدن در این دیدار که میزبان هـیأت تـجاری ٣٠ نـفره مـدیران شرکت‌هـای آلـمانـی بـود، ضمن تشریح بخشی از عملکرد این بانک در تأمین طرح‌های بزرگ صنعتی تاکید نمود که بانک صنعت و معدن می‌تواند همکاری گسترده‌ای با بانک‌ها و شرکت‌های بین‌المللی داشته باشد. وی بهبود شرایط جهانی و حسن تفاهم ایجاد شده را عامل مثبتی دانست که می‌تواند به تقویت این همکاری‌ها کمک کرده و موجب تحکیم روابط اقتصادی میان ایران و کشورهای جهان شود.

قدردانی مدیران، استانداران و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از بانک

نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی، استاندار محترم کردستان، دبیرکمیسیون هماهنگی بانک‌های استان مازندران، و مدیرکل محترم اموراقتصادی و دارایی استان کرمانشاه، استاندار محترم گیلان وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی هر یک با ارسال نامه‌های جداگانه‌ای از خدمات و حمایت‌های این بانک در استان‌های مذکور قدردانی کردند.

 

دریافت تندیس بانک برتر در زمینه حمایت از صنایع از استاندار البرز

استاندار محترم البرز با اهدای تندیسی از بانک صنعت ومعدن به عنوان برترین بانک در زمینه حمایت از صنایع تقدیرکردند. تندیس یاد شده طی مراسمی که به مناسبت گرامیداشت دهه صنعت ومعدن و اصناف، با حضور جمع کثیری از تولیدکنندگان، اصناف و مسئولین استان برگزار شد به بانک صنعت و معدن اعطا گردید.

 

تجدید گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت

ممیزی مراقبتی سیستم مدیریت کیفیت توسط شرکت .S.G.S از تاریخ ١٣٩٣/٩/١٦ لغایت ١٣٩٣/٩/٢٣ در شعب منتخب تهران مرکزی، کرج، قم،  تهران صنعت، یزد، مشهد، قزوین، تهران فولاد و کل واحدهای ستادی بانک اجرا و بانک صنعت و معدن موفق گردید پس از سه دوره متوالی از سال ١٣٨٤، گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت مبتنی بر استاندارد ISO٩٠٠١:٢٠٠٨ را برای یک دوره سه ساله دیگر اخذ نماید.

 

حضور در چهارمین کنفرانس مدیریت ارزش‌آفرین دانش، نوآوری و سرمایه فکری

بانک صنعت و معدن در نخستین حضور خود در جایزه معتبر سازمان‌های دانشی برتر ایران (MAKE: Most Admired Knowledge Enterprise) که به همت دانشگاه صنعتی شریف انجام شد، در جمع سازمان‌های دانش محور و برتر داخلی در یکی از بهترین تجربیات دانشی در سطح کشور با موضوع «ارزیابی طرح‌های صنعتی با در نظر گرفتن فاکتورهای دانش‌محور در موفقیت طرح» موفق به دریافت لوح تقدیر گردید.هدف بانک صنعت و معدن، به عنوان یک نهاد مالی- توسعه‌ای، از شرکت در این دوره، شناسایی وضعیت فعلی بانک و ارزیابی واقع ‌بینانه در مقایسه با دیگر سازمان‌ها و مؤسسات داخلی بر پایه شاخص‌ها و معیارهای دانشی جهان‌تراز بوده‌ است.طبق نتایج ارزیابی‌های صورت‌گرفته توسط داوران و با توجه به بهره‌مندی بانک از تجربه دانشی برجسته در زمینه انجام مطالعات امکان‌سنجی و ارزیابی طرح‌های صنعتی، همزمان با برگزاری جایزه جهانی MAKE در ایران، بانک صنعت و معدن تجربیات دانش‌بنیان خود را به عنوان بهترین تجربه عملی در این محور در چهارمین کنفرانس مدیریت ارزش‌آفرین دانش، نوآوری و سرمایه فکری ارائه کرد.

 

برگزاری سمینار ادفیمی به میزبانی بانک صنعت ومعدن

سمینار دو روزه مشترک بین انجمن مؤسسات مالی و ملی توسعه‌ای کشورهای عضو در بانک توسعه اسلامی(ADFIMI) و بانک صنعت و معدن با موضوع تأمین مالی طرح‌های بین‌المللی و مدل‌بندی جریان وجه نقد به میزبانی بانک صنعت و معدن در آذرماه سال ١٣٩٣ برگزار شدانجمن مؤسسات مالی و ملی توسعه‌ای کشورهای عضو در بانک توسعه اسلامی (ADFIMI) از سپتامبرسال ١٩٨٧ به عنوان سازمانی مستقل و غیر انتفاعی کارخود را شروع کرده است. مرکز این انجمن در استانبول قرار دارد و در حال حاضر دارای ٥٠ عضو از ١٩ کشور جهان می‌باشد.در حال حاضر بانک‌های صنعت و معدن، کشاورزی و سامان از ایران عضو این انجمن بوده و بانک صنعت و معدن عضو کمیته مدیریتی این انجمن نیز می‌باشد.

 

 

جایگاه بانک صنعت و معدن در میان 100 شرکت برتر

براساس رتبه‌بندی انجام شده توسط سازمان مدیریت صنعتی، براساس صورت های مالی سال ١٣٩٢ ، بانک صنعت و معدن به بالاترین رتبه خود در سال های اخیر دست یافت.جایگاه این بانک با ٨ رتبه ارتقاء از رتبه ٥٤ به رتبه ٤٦ در میان ١٠٠ شرکت برتر ایران تغییر یافته است. شایان ذکر است که سازمان مدیریت صنعتی همه ساله براساس شاخص فروش و در مرحله دوم ، شاخص‌هایی نظیر سودآوری، صادرات، بدهی و بازار اقدام به بررسی و رتبه‌بندی ١٠٠ شرکت برتر در میان شرکت‌های دولتی و خصوصی و دولتی که در سال مالی مورد نظر دارای درآمدی بیش از ٢٠٠میلیارد ریال باشد می‌نماید.

دریافت نشان زرین مدیریت برتر بانکداری

بانک صنعت ومعدن نشان زرین مدیریت برتر بانکداری در سال ١٣٩٣ را به خود اختصاص داد. ایـن نشـان در مراسـمی که در مرکز هـمایـش‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و تحت عنوان اجلاس معتبرترین شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی ( MITEC ٢٠١٥ ) برگزار شد به این بانک اهداء گردید. بانک صنعت و معدن با توجه به معیارهایی نظیر جلب اعتماد مشتریان از طریق ارائه خدمات تخصصی، افزایش سرعت در ارائه خدمات، ارائه طرح‌ها و روش‌های نوین خدمات بانکداری و ارائه میزان تسهیلات و حمایت‌های مالی و اعتباری رتبه یاد شده را کسب نموده است.


گروه دورانV6.0.4.0